Nihal Paşalı Taşoğlu

Ana Sayfa » BİYOGRAFİ » Nihal Paşalı Taşoğlu
Paylaş
Tarih : 28 Aralık 2012 - 10:03

pasalioglu

Bu gün sizlere hayatından bahsedeceğimiz değerli kişi sektörümüzde yazdığı son kitap olan Çok Katlı Pazarlama ile yerini alan Yrd.Doç.Dr.Nihal Paşalı Taşoğlu;

 

1976 yılında Almanya’nın Bremerhaven kentinde doğan Nihal Paşalı Taşoğlu, İzmit Lisesi’ni bitirdikten sonra lisans eğitimini 1997 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünde yaptı. 1999 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Bölümünde yüksek lisansını, 2006 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümünde doktorasını tamamladı.

 

 

Lisans eğitiminin ardından TEMA Vakfı, E-TV, Reklamcı Çocuklar Reklam Ajansı’nda halkla ilişkiler ve reklamcılık alanlarında çalıştı. 2001 yılında doktorasını yapmakta olduğu Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi bünyesinde araştırma görevlisi olarak göreve başladı ve 2006 yılında doktorası bitene dek bölüm başkanı asistanlığı görevini yürüttü. Bu süre içinde doğrudan satış sektöründe distribütör olarak aktif satış yaptı.

 

 

Doktorasını bitirdikten sonra bir akademik yıl boyunca İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Program Başkanı olarak başta pazarlama, iletişim, halkla ilişkiler olmak üzere çeşitli alanlarda dersler verdi. 2006 yılında şirketlere ve kamu kuruluşlarına başta müşteri ilişkileri ve iletişim olmak üzere çeşitli konularda eğitim vermeye başlayan Nihal Paşalı Taşoğlu’nun eğitim verdiği kurum ve kuruluşlar arasında Total Petrokimya, Batı Bahat ve Safa Hastaneleri, Aka Koleji, Vakıfbank, Ziraat Bankası, KOSGEB, Dışişleri Bakanlığı Diplomasi Akademisi bulunmaktadır.

 

 

2007-2011 yılları arasında Beykent Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Program Başkanlığı görevinde bulundu ve bu süre içinde halkla ilişkiler ve pazarlama alanında dersler verdi. Halen Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmakta olup fakülte bünyesindeki Halkla İlişkiler Atölyesi’ni yönetmektedir.

 

 

İlgi alanları arasında kişisel gelişim, kişisel marka yönetimi, kişilerarası iletişim, pazarlama iletişimi, müşteri ilişkileri ve satış gibi konular vardır. Ayrıca, “Pazarlama İletişimi”, “Çok Katlı Pazarlama” ve yayına hazırlanmakta olan “Finansal Hizmetler Pazarlaması” adlı kitapları ile pazarlama ve iletişim alanında yayımlanmış ulusal/uluslar arası makaleleri ve bildirileri olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Kaynak:nihalpasali.com

Bir önceki yazımız olan Kadir Özer başlıklı makalemizde Biz Çocuklardan Öğrenirken, Bütünleyici Sistem ve Çocuklar Bizden hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Sinan-Ergin
Sinan Ergin Kimdir

Bu Gün Sizlere Biyografisini tanıtacağımız Kişi Son Dönemde verdiği eğitimlerle,yazdığı kitaplarla adından sıkca söz ettiren Sinan Ergin; Profesyonel

Burke Hedges

Dünyaca ünlü bir yazar, konuşmacı ve eğitmen, Burke Hedges kitlelere girişimcilik sanatı ve  onun nasıl kullanarak hayatlarını yeni bir oluşuma

İpek Sarıkaya

İpek Sarıkaya Bu gün sizlere kendi anlatımı ile tanıtacağımız Biyografi,uzun yıllar network marketing sektöründe üst düzey yöneticilik

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI