Network Marketing Dernekleri Nasıl İşliyor

Ana Sayfa » EĞİTİM » Network Marketing Dernekleri Nasıl İşliyor
Paylaş
Tarih : 18 Aralık 2014 - 17:48

networkmarketingdernekleri

Network Marketing Dernekleri Nasıl İşliyor

Son Dönemde özellikle sektörde artan sayıda firmaların katılımı,bir çok insanın network marketing sistemi ile çalışan firmaların güvenilirliğini ve çalışma sistemlerinin uygun olacağını onaylayan bir merci araması Bu konu hakkında neler yapıldığını ,nelerin yapılmadığı hakkında bir paylaşım da bulunma gereksinimi hissettirdi.

 

 

Dünya çapında bakarsak Öncelikli olarak ,Tüm dünyada en geçerli Network Marketing dernekleri WFDSA üyesi derneklerdir.  WFDSA, dünyadaki tüm Network Marketing derneklerinin buluştuğu bir üst dernektir. SELDIA ise Avrupada faaliyet gösteren derneklerin buluştuğu üst dernektir.Avrupa Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu (FEDSA) ise doğrudan satış yapan bire bir tüm firmaları kapsamaktadır.Türkiye’de ise DSD adlı doğrudan satış derneği faaliyet göstermektedir.

 

Peki Bu Derneklere Üye Olmamak Firmaların Güvenilirliğini Etkiler mi?

 

Dünya’da ve Türkiye’de bir çok güvenilir firma bu derneklere üye olmamakla beraber aslında network marketingin işleyiş mantığına çok ters olabilecek firmalarda maalesef üye olarak gözükebilmektedir.Özellikle Türkiye’de uzun süredir faaliyet gösteren DSD yavaş işleyişi ile dikkat çekmektedir.Bunun neticesinden insanlar DSD den çok kendi tercihlerini kendileri oluşturmaktadır.

 

 

 

Aslında Günümüzde özellikle en çok ihtiyaç duyulan böyle bir derneğin faal olarak ve de etik çerçevelerde işlemesidir.Bunu yapmakta hem sektörde yer alan öncü kişilerin ve sektörün içerisinde profesyonel bakış açısı ile çalışan firmaların ön ayak olması ile oluşacağı kanaatindeyim.Yoksa belli kişilerin elinde oluşacak bu tarz yapılanmalar maalesef yine en çok zararı sektöre ilgi duyan danışmanlara verecektir.İlerleyen dönemlerde bu konuda atılacak somut adımlar olduğunda yine sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

fatihben

Saygılarımla
Fatih Yavuz
Uzman Networker
Copyright © 2014 Network Marketing Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

Bir önceki yazımız olan Network Marketing Tek Ürün başlıklı makalemizde çok katlı pazarlama, doğrudan pazarlama ve doğrudan satış hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Network-Marketing-
Network Marketing Tek Ürün

Son dönemde bizimde editörlerimizden bazı arkadaşlarımızında ilgilendiği network marketing tek ürün furyası Dünya genelinde hızla yayılmaya

Devletten Hibe Kredi Nasıl Alınır

Son Dönemde Girişimci sayısında artan sayı aynı paralelde sermaye gereksiniminide doğurmuştur.Çok iyi fikirleri ve projeleri olan fakat başlangıç

E-Broker Nasıl Olunur

E-BROKER KİMDİR? NASIL E-BROKER OLUNUR? E-brokerlık en yalın anlamıyla komisyon kazancı üzerine kurulu bir meslektir. Broker ismi çoğu kimsenin

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI