Müsiad “İşin Merkezi” Projesi

Ana Sayfa » EĞİTİM » Müsiad “İşin Merkezi” Projesi
Paylaş
Tarih : 07 Mart 2013 - 14:44

 isinmerkezi

Son dönemde Devletin katkıları kadar,sivil toplum örgütleri,üniversiteler ve Bakanlıklar da genç nesil girişimcilere çeşitli imkanlar sunmaktadır.Ülkemizin en büyük İş adamları derneklerinden biri olan Müsiad Şimdi “İşin Merkezi” adlı gençlere imkan sunan yeni biri girişim imkanı sağlıyor.
GİRİŞİMCİLİK MERKEZİ PROJESİ NEDİR?
MÜSİAD Girişimcilik Merkezi Projesi, İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından ‘Çocukların ve Gençlerin Girişimcilik Beceri ve Geleceklerini Destekleme Mali Destek Programı’ kapsamında desteklenen, MÜSİAD liderliğinde yürütülen bir projedir.

Projenin hedef grubu, 30 yaş altındaki genç girişimciler, KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarı ile tamamlayan genç girişimciler, proje kapsamında yapılacak sertifikalı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerini başarıyla tamamlayacak olan genç girişimciler ve 15 yaş altı öğrencilerdir.

12 ay sürecek olan MÜSİAD Girişimcilik Merkezi Projesi ile çocukların ve gençlerin yaratıcılığının, yenilikçilik ve girişimcilik kapasitelerinin arttırılması hedeflenmiştir. Ayrıca genç girişimcilerin hayata geçireceği iş fikirleri ile ekonomik kalkınmaya da katkı sağlanması projenin amaçları arasındadır.

Bu amaçları gerçekleştirmek üzere proje kapsamında MÜSİAD Girişimcilik Merkezi kurulacaktır.

MÜSİAD Girişimcilik Merkezi’nde,

Genç girişimciler için iş hayatına yönelik ücretsiz eğitim ve danışmanlık hizmetleri verilmesi,
Genç Girişimcilere özel tam donanımlı ofis hizmeti verilmesi,
Genç girişimcilerin kullanımına açık olacak seminer salonu ve toplantı odasının oluşturulması,

Sektör öncüleri ile genç girişimcileri bir araya getirecek ‘Tecrübe Paylaşım Günleri’nin düzenlenmesi,
Genç girişimcilerin iş dünyasını daha yakından tanımalarına olanak sağlayacak firma ziyaretlerinin yapılması,

Çocukların girişimcilik konusunda farkındalıklarını arttırmak için 15 yaş altındaki çocuklar için girişimcilik seminerleri ve yarışmalar düzenlenmesi vb. faaliyetler yapılacaktır.

Böylece eğitimleri başarıyla tamamlayan ve yenilikçi iş fikirleri olan genç girişimciler kendi işini kurma fırsatını bulacaklardır.

 

Kimler Katılabilir

Kendine güvenen, girişimcilik hayalleri olan, yenilikçi, sürdürülebilir, ticarileştirilebilir iş fikrine sahip, 18-29 yaş aralığında gençler,

Son Başvuru Tarihi 15 Mart

MÜSİAD Gençlik Kurulu Başkanı Abdulsamet Temel, MÜSİAD Girişimcilik Merkezi’nin tam donanımlı ofisi, eğitimleri ve mentörleriyle girişimcilere destek olacağını söyledi. Temel, başvuruların MÜSİAD Girişimcilik Merkezi’nin www.isinmerkezi.com adlı web sitesinden 15 Mart’a kadar kabul edildiğini, ilk yıl için projelerine güvenen girişimcilerden 30’unun projesinin kabul edileceğini dile getirdi.

Kaynak:isinmerkez.com

Bir önceki yazımız olan Aşağıda Neler Oluyor başlıklı makalemizde doğrudan satış, doğrudan satış ne demek ve doğrudan satış sektörü hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

networkmarketingdernekleri
Network Marketing Dernekleri Nasıl İşliyor

Network Marketing Dernekleri Nasıl İşliyor Son Dönemde özellikle sektörde artan sayıda firmaların katılımı,bir çok insanın network marketing

Network-Marketing-
Network Marketing Tek Ürün

Son dönemde bizimde editörlerimizden bazı arkadaşlarımızında ilgilendiği network marketing tek ürün furyası Dünya genelinde hızla yayılmaya

Devletten Hibe Kredi Nasıl Alınır

Son Dönemde Girişimci sayısında artan sayı aynı paralelde sermaye gereksiniminide doğurmuştur.Çok iyi fikirleri ve projeleri olan fakat başlangıç

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI